חוק שירותי תעופה (חוק טיבי)

טיסתכם איחרה או בוטלה בפתאומיות? – אתם זכאים לפיצוי כספי!

הזמנתם טיסה לברצלונה, מדריד או איביזה אך למרות שהגעתם לשדה התעופה בזמן הנקוב, טיסתכם איחרה ביותר מ – 8 שעות או בוטלה בפתאומיות? – במקרים אלה, אתם זכאים לפיצוי כספי של עד 3,080 ₪ במסגרת חוק שירותי תעופה הישראלי (חוק טיבי).

איך לקבל פיצוי כספי במסגרת חוק שירותי תעופה (חוק טיבי)?

חוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה) אשר מכונה גם חוק טיבי על שם יוזם החוק, חוקק במהלך בשנת 2012 ובא להסדיר את גובה הפיצוי והסיוע אשר יוענק לנוסעים אשר חוו כשלים מהותיים באספקת שירותי התעופה.

חוק שירותי תעופה (חוק טיבי)

לפי אתר Flight Refund אשר מתמחה בתביעות פיצויים החוק הישראלי מתייחס לטיסות מקומיות ובינלאומיות כאשר ניתן לפעול במסגרתו ב – 3 מקרים עיקריים:

  • עיכוב טיסה – עיכוב של עד 8 שעות בטיסה מחייב את חברת התעופה להעניק לנוסעים שירותי סיוע בלבד (מזון, משקאות ושירותי תקשורת).
  • ביטול טיסה – עיכוב של מעל 8 שעות או ביטול טיסה בפרק זמן של 14 יום ממועדה, מחייב את חברת התעופה להשיב לנוסעים את התמורה ובנוסף להעניק להם פיצוי כספי של עד 3,080 בהתאם למרחק הטיסה.
  • אובר בוקינג בטיסה – אובר בוקינג בטיסה מחייב את חברת התעופה להשיב את התמורה ולהעניק פיצוי כספי. חשוב לציין כי על פי חוק, אם חברת התעופה מצאה מתנדבים אשר יסכימו לטוס במועד מאוחר יותר, מתנדבים אלה יהיו זכאים למחצית מהפיצוי הנקוב בחוק.

לסיכום, בכל אחת מהסיטואציות הנ"ל מגיע לכם הטבות או פיצוי כספי של עד 3,080 ₪ בהתאם למרחב הטיסה בפועל. לפי נתוני אתר Flight Refund למרות שחוק שירותי תעופה (חוק טיבי) נמצא בתוקף כבר יותר מ – 6 שנים, רק 7% מהישראלים דורשים את הפיצוי שמגיע להם כתוצאה מחוסר ידיעה, בירוקרטיה או פחד מהתמודדות מול חברת התעופה.

המאמר נכתב בשיתוף עם Flight Refund, שירות משפטי חדשני אשר מאפשר לכל אחד להגיש ולבדוק את זכאותו לפיצויים אונליין. השירות המשפטי של Flight Refund פועל במתכונת של "לא קיבלת – לא שילמת" כך שאין לכם מה להפסיד.