מלטה למטייל

מלטה למטייל – חופשה ים תיכונית

מלטה שוכנת בין סיציליה בצפון לטוניסיה ולוב בדרום ומאכלסים אותה כ – 400,000 תושבים. רובם הגדול של תושבי מלטה נמצאים בעיר הבירה ולטה (Valeta) כאשר איי מלטה האחרים גוזו (Gozo) וקומינו (Comino), הם מיושבים הרבה פחות.

מלטה למטייל הישראלי

ישראלים רבים גילו את מלטה בשנים האחרונות כיעד אידיאלי לחופשת בטן גב, בתי קזינו ואתרים ארכיאולוגיים מפוארים במיוחד.

כיום, יש לא מעט סוכנים אשר מציעים חבילות נופש למלטה אשר כוללות טיסות ומלונות מפנקים במיוחד. מלטה היא יעד מעולה לאנשים אשר מחפשים חופשה ברגע האחרון בחו”ל כי הנופשונים בה זולים ומפנקים במיוחד. במידה ויש צורך רק במלון, ניתן להזמינו דרך אתר Booking במחירים משתלמים:

Booking.com

אטרקציות מרכזיות במלטה

בירת מלטה, ולטה (Valeta), הוכרזה על ידי ארגון אונסק”ו (UNESCO) כאתר לשימור מורשת עולמית מכיוון שהיא כולל מספר רב של מבנים עתיקים מימי הביניים.

 מלטה למטייל

בין המבנים החשובים ביותר בולטה (Valeta) ניתן למצוא:

  • ארמון הנשיא והפרלמנט (Palace of the Grand Masters) – ארמון הנשיא נבנה בשנת 1571, כיום זהו מקום מושבו של הפרלמנט של מלטה. הארמון הוא אחד מהמבנים המפוארים ביותר באי אשר כולל עיטורים, פריטי אמנות וציורי קיר מרשימים.
  • קתדרלת סנט ג’ון (St. John’s Co- Cathedral) – קתדרלת סנט ג’ון הושלמה בשנת 1578 והיא הכנסיה המפוארת ביותר במלטה. קתדרלת סנט ג’ון מעוטרת באינספור ציורי קיר (פרסקו) יפיפיים, יצירות אמנות וקישוטים. אבירי המסדרים אשר שלטו בעיר קבורים ברצפת אולמות התפילה של קתדרלת סנט ג’ון.
  • גני באראקה העליונים (Upper Barakka Gardens) – גני באראקה נטעו בשנת 1661 ומעניקים נקודת תצפית מעולה לערים הסמוכות ויטוריוסה (Vittoriosa) וסנגליאה (Senglea) ולנמל הציורי של ולטה.
  • מבצר סנט אלמו (Fort St. Elmo) – מבצר סנט אלמו ממוקם בקצה של חצי האי ולטה. מבצר סנט אלמו שימש את הטורקים בעת המצור על האי בשנת 1565 – כיום, המבצר משמש את האקדמיה של המשטרה.

לסיכום, מלטה היא יעד מעולה לחופשה ים תיכונית מפנקת, זולה וברמת אירוח גבוהה במיוחד. המדינה מציעה שפע של אתרים היסטוריים, אטרקציות, שופינג וחיי לילה לתיירים שמחפשים ליהנות ולנצל את הרגע.