טיולים מאורגנים לטולדו

טיולים מאורגנים לטולדו (Toledo)

טולדו (Toledo) היא אחת מהערים הציוריות ביותר בספרד. העיר ממוקמת במרכז ספרד כ – 70 ק"מ דרומית למדריד הבירה הספרדית.

רוב הישראלים אשר נמצאים בטולדו עושים זאת כחלק מטיול יום מאורגן אשר מקיף את כלל האטרקציות והאתרים החשובים בעיר. טיולים מאורגנים לטולדו ניתן לרכוש דרך סוכניות הנסיעות הפרוסות בעיר מדריד או בבית המלון המקומי שלך:

Booking.com

אתרים מרכזיים בטולדו (Toledo)

העיר טולדו (Toledo) זכתה למעמד של אתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו בעקבות המורשת העשירה, המבנים ההיסטורים ומיזוג התרבויות אשר התרחש בה בעבר.

בין האתרים המרכזיים בעיר טולדו (Toledo) ניתן למצוא:

  • מבצר אלקסר – מבצר האלקסר (Alcázar) הוא המבנה הבולט והגבוה ביותר בעיר טולדו. המבצר קיים מתקופת הרומאים ונכבש על ידי המוסלמים אשר העניקו לו את שמו (הארמון, אלקסר בערבית). כיום, מבצר אלקסר משמש כספריה הלאומית של קסטיליה-לה מאנשה ומאחסן את מוזיאון הנשק (Museo del Ejército).
  • קתדרלת טולדו – הקתדרלה של טולדו היא אחת מהקתדרלות הגותיות אשר נבנו במאה ה – 13. הקתדרלה של טולדו נבנתה בהשראת קתדרלת בורז' הצרפתית והיא עושה שימוש במשחקי אור מרהיבים באמצעות יותר מ – 750 חלונות ויטראז' ומזבח הבארוק של נרקיסו טומה.

    טיולים מאורגנים לטולדו

  • בית הכנסת "אל טרנסיטו" – בית הכנסת "אל טרנסיטו" הוא אחד מהאתרים ההיסטורים אשר הותירו היהודים בטולדו לאחר גירוש ספרד. בית הכנסת "אל טרנסיטו" נחנך בשנת 1357 ולאחר גירוש ספרד הפך לממסד נוצרי בשם "El Transito de Nuestra Señora ". היום בית הכנסת משמש כמוזיאון היסטורי לתולדות יהודי טולדו בפרט וספרד בכלל.
  • ביתו של הצייר אל גרקו – אל גרקו הוא צייר, פסל ואדריכל יווני אשר הגר לספרד והתמחה בציור דיוקנאות, קישוטי מזבח וציורי דת. בביתו של הצייר ניתן לראות מספר רב של עבודות עבר, תמונות של ישו ו – 12 השליחים בנצרות.

לסיכום, ניתן לטייל בטולדו (Toledo) במסגרת טיול יומי עצמאי ממדריד, טיולים מאורגנים למבוגרים או אם יש את הזמן גם במסגרת שהיי במלון מקומי למספר ימים – בכל מקרה, מומלץ לא לוותר על ביקור בעיר הכי יהודית בספרד, טולדו (Toledo).