זנזיבר (Zanzibar) למטייל – גן עדן קסום

אם חלמת על עצי קוקוס, חופים לבנים ומים צלולים בגווני תכלת וטורקיז – האי זנזיבר הוא היעד האידיאלי עבורך.

זנזיבר (Zanzibar) – גן עדן קסום

האי זנזיבר הוא אחד מקבוצת איים קסומים באוקיינוס ההודי אשר משתייכים למדינת טנזניה. האי זנזיבר מפורסם בחופים הלבנים, אתרי הצלילה והשנירקול שבו, הנופים ויערות הגשם הבתוליים.

האוכלוסיה באי זנזיבר מונה כ – 800,000 תושבים, כאשר רוב האוכלוסיה באי היא מוסלמית עם השפעות אפריקאיות, הודיות ותרבויות עתיקות אחרות. תושבי זנזיבר מסתמכים על התיירות הנכנסת, כך שהם מכניסי אורחים, ידידותיים וחברותיים מאוד.

למי שמעוניין לטייל בזנזיבר ניתן לרכוש חבילות נופש לזניבר אשר כוללות טיסה ומלון מפנק או להזמין בצורה עצמאית דרך Booking או אתרים דומים אשר מציעים חופשה ברגע האחרון בחו”ל:

Booking.com

סטון טאון – עיר הבירה של זנזיבר

סטון טאון או זנזיבר טאון היא עיר הבירה של זנזיבר. בשנת 2000, אונסק”ו הכריזה על סטון טאון כעל אתר מורשת עולמית כתוצאה מהחשיבות ההיסטורית של העיר.

במהלך השנים, פקדו את העיר כובשים אירופאים, סוחרים ערבים, הודים, פרסים ומורים – כל אחד מהם, השאיר את חותמו על סטון טאון. מטיילים אשר מטיילים בסמטאות ורחובות העיר, יכולים לראות את ההשפעות הארכיטקטוניות והקולינריות אשר נראים עד עצם היום הזה בסטון טאון.

האתרים החשובים ביותר בעיר סטון טאון שבזנזיבר הם:

  • בית הפלאים – בית הפלאים הוא אחד משישה ארמונות אשר נבנה על ידי הסולטאן העומאני ברע’ש בן סעיד בין השנים 1870-1888. בית הפלאים הוא אחד מהמבנים המרשימים ביותר בעיר וכיום הוא משמש כמוזיאון הלאומי של זנזיבר.
  • הקתדרלה האנגליקנית קרייסט צ’רץ’ – הקתדרלה הוקמה בין השנים 1873–1879 על ידי מסיונרים בריטים במקום בו היה שוק העבדים הגדול.
  • שוק דרג’אני – השוק המרכזי של סטון טאון אשר נבנה בשנת 1904 ופעיל עד היום. בימי רביעי ושבת ניתן למצוא בו שוק פשפשים פעיל במיוחד אשר מושך תיירים רבים מהסביבה הקרובה.

לסיכום, אין ספק שזנזיבר הפכה בשנים האחרונות ליעד אטקרטיבי למטיילים מכל העולם. חבילות נופש לזנזיבר משלבות בין מלונות יוקרה וחופים חלומיים לבין היסטוריה וקולינריה עשירה במיוחד.